Změna apelačního systému v La Rioja

Takovéhle markantní změny ve vinařském světě nevidíme moc často!

Rioja Consejo Regulador, tedy orgán kontrolující vinařství v nejslavnější španělské vinařské oblasti La Rioja, se rozhodl, že dekády stará klasifikace zdejších vín je nedostatečná, a že je třeba ji změnit.

Nyní už "stará" klasifikace dělí vína z La Rioja do kategorií dle délky zrání na dřevě a lahvi na Joven, Crianza, Reserva a Gran Reserva.

Tento systém vlastně zůstává, ale dále je nyní možno na lahvi uvádět původ vína na základě jednotlivých subregionů (Rioja Oriental, Rioja Alta a Rioja Alavesa), obcí a jednotlivých vinohradů! Systém je, jak vidno, inspirovaný Burgundskem.

Dále se ke starých klasifikačním stupňům dle délky zrání přidává "Gran Aňada" pro šumivá vína, které má podmínky podobné ročníkovým Champagne.

Už se tedy těšíme na nové španělské "Grand Cru" tratě. A jaké obce budou mít nejvyhlášenější mikroklima? Aktuálně je v La Rioja kolem 145 vinařských obcí, takže učit se je všechny zatím rozhodně nebudeme :)

I k nám nejspíš brzy dorazí od našich producentů lahve s novým označením, a my se těšíme na prozkoumávání jednotlivých mikroklimat La Rioja!

Zdroj: https://winefolly.com/review/rioja-wine-gets-a-new-classification-system/
Na konci článku odkazy na španělské originální zdroje.Zpět na seznam novinek

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.