O nás

VICOM, váš odborník na česká i světová vína

Dnes je VICOM známým a vyhledávaným specialistou na česká i zahraniční vína, je synonymem pro široký výběr kvalitních vín ze všech koutů světa. Tato pozice VICOM zavazuje – k neustálému vzdělávání, objevování, ochutnávání, a k výběru bez kompromisů. Jaký je téměř 30letý příběh českého vinného dovozce?

Zakladatel značky, Jiří Novotný, si dal v roce 1993 jasný cíl: dostat mezi lidi kvalitní vína, tuzemská i světová. Založil tak VICOM neboli tu správnou VInnou COmpany. Dnes už tento záměr možná nedokážeme ocenit, ale tenkrát byla nabídka vín na českém trhu vysloveně tristní, kvalitní vína ze zahraničí nebyla téměř k dostání.

Nebylo ani jednoduché získat o víně odborné znalosti, tak nezbývalo nic jiného, než se osobně rozjet za těmi nejpovolanějšími. Za vinaři. Na vinice, do sklepů, do výroby. A to nejen po Čechách či Moravě, ale také do zahraničí. Nejdříve to bylo evropské objevování a edukace (Španělsko, Portugalsko, Německo, Rakousko), později přišly i zámořské cesty. V roce 1997 byl VICOM jednou ze dvou firem, která dokázala přivézt do Česka věhlasné chilské víno. Nedlouho potom se přidala vína z Argentiny a dnes už VICOM vozí vína z celého světa.

Cílem VICOMu nebylo vína jen prodávat, ale také je lidem dobře představit a edukovat je. V roce 1996 tak byla v centru Prahy, v legendární pasáži Lucerna, otevřena první kamenná vinotéka Cellarius (= sklepník) – aktuálně se jedná o nejdéle otevřenou vinotéku v Praze. K ní se později přidal Cellarius v Karlíně a v Černošicích u Prahy, navíc i Let´s Wine v Letech u Dobřichovic. To je kompletní seznam míst, kam se můžete vydat, kdykoliv budete mít chuť na skleničku skvělého vína nebo budete potřebovat kvalitní lahev třeba jako dárek. Poradenství a odborné znalosti všech nabízených vín jsou samozřejmostí.

VICOM si zakládá na tom, aby kvalitní vína byla pro každého. A i když na e-shopu najdete také luxusní lahve, základem vždy bylo a stále je zpřístupnit kvalitní vína všem.  

Za své, téměř 30leté existence se VICOM změnil – je z něj skutečný odborník s opravdu širokým (nejen) vinným sortimentem, některé věci ale zůstávají stále stejné – vína se i nadále přechutnávají osobně, výběr je pečlivý a bez kompromisů, s těmi nejlepšími vinařstvími je navázána dlouhodobá spolupráce… VICOM zná své vinaře, vinaři znají VICOM. Na Moravě, v Evropě, kdekoliv na světě.

 

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Vicom víno na Instagramu Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Košík
0 Kč
0 ks