NOVINKA Z PRIORATU

Letošní výlet do Španělska konečně přinesl své ovoce. Přesně krásně před zimou nám dorazila zásilka z vinařství Vinicola del Priorat vinařky Sandry Estevéz.

Priorat je jedna z jediných dvou DOCa apelací v celém Španělsku, spolu s La Rioja. Apelaci s hornatým povrchem a kontinentálním podnebím s malým množstvím srážek najdeme v provincii Tarragona v Katalánsku. Na místní unikátní půdě zvané Llicorella, prakticky neúrodné směsi břidlice a křemene, přežije jen ta nejodolněší réva. Která má potom ovšem jen velmi nízký, ale nesmírně koncentrovaný výnos. Dominují tu Garnacha a Carignan ve starých výsadbách na prudkých svazích, které vylučují mechanizaci.

Samotné Vinicola del Priorat je uskupení velkého množství drobných pěstitelů po celém Prioratu, kteří své vypěstované hrozny nechávají  zpracovat v jediném sklepě. Takové družstevní uspořádání je ve Španělsku, nebo třeba i ve Francii, poměrně běžné.

Vína jsou obvykle zvlášť vinifikována na nerezu za kontrolovaných teplot s ušlechtilými kvasinkami, včetně malolaktické fermentace. Kromě Ónixu Clássic poté vína zrají na dřevěných sudech různého stáří, velikosti i původu. Výsledná vína jsou perfektní reprezentací všech důvodů, proč je Priorat nositelem nejvyššího chráněného označení ve Španělsku.

<<Pro přesun přímo na vína klikněte sem>>


Zpět na seznam novinek

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.