MORANDÉ ADVENTURE

Morandé Adventure je unikátní projekt Grupo Belén, významné chilské skupiny, pod kterou patří několik proslulých vinařství. Mladí, nezávislí a hlavně nespoutaní sklepmistři několika chilských a dokonce jednoho argentinského vinařství dostali od roku 2012 možnost vyrábět vína čistě dle svého gusta, a to právě v rámci Morandé Adveture. A výsledky stojí za to. My jsme pyšní, že se k tomuto projektu můžeme připojit a zprostředkovat Vám tato nezapomenutelná a často množstvím velmi limitovaná vína.

Do projektu se zapojili i sourozenci Michelliniové, argentinští nezávislí vinaři, stojící za vinařstvím Zorzal. Jejich Morandé Adventure víno Bestiario bohužel zatím nemáme, ale nemějte strach, všechno bude.  Zatím můžete ochutnat jejich standardní argentinskou produkci: http://www.vicom-vino.cz/vina-z-dovozu/zorzal

Kompletní informace o projektu: http://www.morandeadventure.cl/english/

Zajímá Vás, co už můžete od Morandé Adventure ochutnat?

Aterciopelado

Víno Jorge Martíneze, vrchního enologa vinařství Mancura.

Jorge má očividně takovou slabost pro zlatá 60. léta, že se v nich inspiroval při tvorbě vína Aterciopelado. Bez moderních technologií vytvořil nástupce slavného chilského vína, které bylo v 60. letech zvané Terciopelo (hedvábí) díky své jemné, hladké textuře na patře. Což je zajímavé i proto, že hlavní složkou vína je stará a velmi rustikální chilská odrůda País, doplněná špetkou Malbecu.

 

Vigno

Ricardo Baettig, vrchní enolog Viňa Morandé, si „G“ v prostředku názvu svého vína v rámci projektu vypůjčil z odrůdy Carignan. Hrozny tohoto blendu Carignanu, Syrahu a Chardonnay pochází ze staré, suché a dodnes nezavlažované apelace Secano Interior v severozápadním cípu Maule Valley z velmi starých keřů révy, která zde roste téměř až divoce.

 

Creole

Druhé víno vrchního enologa Viňa Morandé Ricarda Baettiga, kterým potvrzuje svou náklonnost k hroznům z drsné a divoké „apelace“ Secano Inteior. Z drsných a divokých hroznů je i víno Creole: Cinsault i País jsou rustikální, dnes trochu pozapomenuté, dříve národní chilské odrůdy.

 

Tiraziš

Daniela Salinas z vinařství Vistamar byla ve skutečností inspirací pro celý projekt. Okolo jejího domu v Casablance totiž po celá léta rostl Pinot Noir. Plody těchto prastarých keřů byly ale silně podceňovány a využívány jen jako „barvící“ do různých blendů. A Daniela se jednoho dne zeptala svých nadřízených, jestli by tyto hrozny nemohla sklidit u udělat z nich pořádné víno. Mohla. A udělala. Ale o tomto víně, Despechadu, až příště. Jejím druhým vínem v rámci Morandé Adventure je Tiraziš. To je starověký perský název odrůdy Syrah. Hrozny pocházejí z divoce rostoucí révy v oblasti Casablanca, a i v rámci našich měřítek se jedná o 100% naturální víno.

 

Je zajímavé, že všechna vína spojuje jistá divokost: staré keře z nezavlažovaných, téměř divoce rostoucích vinic, kompletně ruční práce, žádné moderní technologie. I výsledná vína jsou rustikální, silně naturální. Ve všech případech se vinaři, jakmile dostali volnou ruku, vrátili k původním, starým metodikám výroby vína. Kampak vinaře srdce ve skutečnosti táhne?

A pokud jste dočetli až sem, tak pro Vás máme malý sneak peek: Despechado Daniely Salinas, tedy víno, které celý projekt rozjelo, je už na cestě do ČR! A že se na tenhle divoký Pinot setsakra těšíme.


Zpět na seznam novinek

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.