LÉTU SLUŠÍ RŮŽOVÁ

Kromě šumivek k horkým letním dnům neodmyslitelně patří i růžová vína. Proto Vám přinášíme na několik našich oblíbených Rosé vín slevu 20%. A stejně jako u šumivek jsme vybrali pěkný průřez napříč Evropou.

Růžovou jízdu začneme v Německu, u rodinného vinařství Haucků.

4 Rosés Trocken 2017

“4 Rosés” je cuvée Merlotu, Cabernetu, Svatovávry a Pinotu Noir, tedy všech důležitých modrých odrůd pěstovaných v Rheinhessenu. Je dokonale letní: lehké, ovocné, svěží, a máte chuť po jedné lahvi hned otevřít další.

 

Z Rheinhessenu se přesuneme do Dolních Rakous, do Wagramu, kousek od Vídně.

Zweigelt Rosé 2017

Eschenhof Holzer je rodinné vinařství, aktuálně v rukou nejmladšího rodinného výhonku Arnolda Holzera. A tenhle mladý punkáč si s tím vůbec nedělá těžkou hlavu. Vína jsou čistá, krásná a zajímavá napříč produkcí, ovšem nebojí se ani experimentů. Tady ale jsme u tradiční produkce. Jednoduché, směšně levné Rosé ze Zweigletu je fantasticky pitelnou záležitostí, někde na půli cesty mezi moravskými “jahodami se smetanou” a německými “ostrými hranami s důraznou kyselinou.”

 

A přesouváme se do kolébky vína, Francie, konkrétně do prosluněného Languedocu.

Piquepoul Noir Rosé 2015

Ne moc známá odrůda, ale vězte, že Piquepoul je v bílé i modré variantě jednou z nejstarších francouzských domestikovaných odrůd, spolu třeba s Cinsaultem. Dnes už se ale pěstuje i ve Francii jen velmi málo, jde tedy docela o specialitku.

Tento konkrétní kus od vinařského sdružení Foncalieu je lehce pitelná, svěží růžovka klasického provensálského střihu. Suché, lehké, se svěží kyselinou, v chuti dominují citrusy a meloun.

 

Letní růžovou jízdu zakončíme ve Španělsku, a to rovnou v nejvyhlášenější apelaci La Rioja.

Clarete Rosé 2016

“Clarete” je zajímavá, striktně severošpanělská záležitost. Není to klasické “Rosé,” které vzniká z modrých hroznů, ale bez macerace na slupkách. Clarete je opravdu cuvée červeného a bílého vína, tradičně Garnachy a Viury, jako i v tomto případě.

“Náš” Clarete je od našeho oblíbence, vinařství Azabache, a je standardním letním vínem, extrémně aromatické a ovocné.

 

A to je vše, snad ne málo. Na všechny tyto krásné letní kousky máte 20% slevu, a to pro všechny. Na jak dlouho? To Vám nepovíme, protože sami zatím nevíme. Ale zásob není neomezené množství!Zpět na seznam novinek

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.