Pascual Toso

V polovině 80. let 20. století se Pascual Toso, zkušený vinař z italského Piemonte vydal do argentinské Mendozy, kde založil svoje první vinařství, dnes jedno z nejstarších a prestižní vinařství v Argentině. Od roku 1890 se společnost Bodegas y Viñedos Pascual Toso stala jedním z nejzajímavějších a nejslibnějších argentinských vinařství, které zůstává věrné svým zásadám: tradice, autentičnost, inovace.

Vinařství se nachází v Las Barrancas v Mendoze. Dechberoucí místo s prvotřídní kvalitou půdy, ideálním podnebím a prostředím. V této oblasti, přibližně 750 metrů nad mořem, vinařství obhospodařuje více než 400 hektarů vinic a vyprodukuje asi 6 milionů litrů vína každý rok.

Vinné révě svědčí teplé dny a svěží, chladné noci s nízkou vlhkostí vzduchu. Voda k zavlažování pochází z tajícího sněhu v Andách, kterou do Mendozy přivádí stejnojmenná řeka.

V roce 2001 vinařství začalo spolupracovat se světoznámým kalifornským vinařem Paulem Hobbsem, který do vinařství vnesl čerstvý vítr v podobě inovací a zkušeností. Šest let poté se Pascual Toso Malbec dostal na obálku Wine Enthusiast's. 

Typickými odrůdami tohoto regionu jsou Malbec, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Torrontes, Chardonnay či Sauvignon Blanc. Vína z těchto odrůd jsou zpracovávána nejnovějšími technologiemi, které se snoubí s tradicemi v podobě zrání v tradičních dubových sudech.

VICOM spol. s r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, Sanderova 1366/26
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Vicom víno na Instagramu Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Chci
Degustaci
Košík
0 Kč
0 ks

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím svůj věk.

Bylo mi 18 a mohu vstoupit.

Ano