Ornellaia

Toskánská Ornellaia patří mezi přední světová vinařství, pro něž je charakteristická touha po výjimečnosti na všech úrovních, smysl pro detail a přísnost projevující se zejména odhodláním přinášet oběti pro dosažení nejvyšší kvality svých vín. Jejich cílem je produkovat vína s výrazem elegance, zachycující krásu a jedinečnost terroir a individuální charakter každého ročníku. Hrozny jednotlivých vinic jsou po dvojím procesu třídění zpracovávány a školeny odděleně. K asambláži vín dochází až po dvanácti měsících zrání v barikových sudech z francouzského dubu, v průběhu nichž jsou svědomitě kontrolována.

Zvlněná toskánská krajina nabízí pro pěstování révy vinné mimořádně příhodné podmínky. Rozmanité druhy půd, mezi nimiž převládají usazeniny či aluviální a vulkanické půdy, skládají dohromady jedinečnou mosaiku. Přímořské umístění zajišťuje příliv svěžího vánku v průběhu léta a zdejší kopce naopak chrání vinice před mrazivým severním větrem v zimním období. Ve vinařství si velmi dobře uvědomují, jakého pokladu se jim dostává, a proto vinice obhospodařují s respektem k životnímu prostředí a dbají na jejich udržitelný rozvoj.

Vinařství bylo založeno roku 1981 Lodovicem Antimorim. Čtyři roky na to probíhala první sklizeň pro jejich vlajkové víno, jež bylo na trh uvedeno až v toce 1988. Netrvalo dlouho a vinařství Ornellaia na sebe strhlo pozornost významných vinařských osobností, mezi nimiž byl například mistr Kaliforne, Roberto Mondavi, jenž nejdříve získal ve vinařství menší podíl, aby se v roce 2002 ujal jeho vedení. Tím bylo postavení Ornellaie mezi nejlepšími vinařstvím světa zpečetěno.

VICOM spol. s r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, Sanderova 1366/26
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Vicom víno na Instagramu Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Chci
Degustaci
Košík
0 Kč
0 ks

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím svůj věk.

Bylo mi 18 a mohu vstoupit.

Ano