Marco Felluga

Collio Goriziano, nebo jak se obvykle zkracuje, Collio DOC či jen Collio, je vyhlášená apelace na severovýchodě Itálie, součást oblasti Friuli. Napříč Itálií často narazíte na názor, že právě z místního opukového podloží pochází ta nejlepší bílá vína z celé země.

Nyní Vám přinášíme místní velice reprezentativní kousek, Mongris Pinot Grigio od vinaře Marco Felluga. Slovy našeho nejvyššího: “Bezpochyby nejlepší šeďák, který máme.”

Vinařství má dlouhou tradici, rodina zde hospodaří již po pět generací. Syn zakladetele vinařství Marco Felluga již ve své době viděl obrovský potenciál, který oblast pro pěstování má, a proto dnes vinařství vlastní jedny z nejlepší vinic v samém srdci vinařství. Postupem času rodina držela krok s novými technologiemi, což je ve vínech zúročeno dodnes. Nyní vede vinařství Robert Felluga.

Název “Mongris” pochází ze spojení slov “mono variety” (tedy odrůdové) a friulského místního názvu pro Pinot Grigio, Gris. Je to ukázkové místní víno, s čistou a svěží vůní bílých květů, v chuti pevné, komplexní s decentní minerální slaností.

Collio Pinot Grigio Mongris

ID: 69912

Collio Pinot Grigio Mongris

Marco Felluga

Základní cena 415 Kč
Zvýhodněná cena: 329 Kč
Skladem 2ks

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.