F.X. Pichler

Prestižní rodinné vinařství F. X. Pichler, patřící dle hodnocení Roberta Parkera v roce 2006 ke stovce nejlepších vinařství světa, začalo psát svou historii již v roce 1898 v obci Oberloiben na břehu řeky Dunaj.

Když v roce 1928 do vinařství nastoupil Franz Pichler starší, položil svým výběrem klonů odrůdy Veltlínské zelené zárodek budoucí slávy. Důležitá pro něj byla především kvalita hroznů, a proto hledal takový klon, který by měl malé bobule a nízkou výnosnost, za to vyšší extrakt a ovocný charakter. Správnost tohoto směřování se s konečnou platností potvrdila až v 80. letech, kdy Grüner Veltliner Loibenberg a Gelber Musketteller prorazily jako vína roku.

Tou dobou již ve vinařství pracoval Franz Xavier Pichler, po němž je vinařství pojmenováno.V devadesátých letech zažívalo vinařství velký rozkvět a přicházelo na trh s některými dnes legendárními víny jako Grüner Veltliner M nebo Rielsing Unendlich. Do vinařství také nastoupil Lucas Pichler, který se svým otcem Franzem řídí vinařství dodnes. 

Ve vinařství, stejně jako v celém regionu, dominují dvě odrůdy, Grüner Veltliner (50 % produkce) a Riesling (49 %), z nichž vyrábí špičková vína. 80 % jejich vín je označeno jako “Smaragd” a zbytek jako “Federspiel”. Veškerá vína jsou vyráběna v souladu se zásadami kodexu Vinea Wachau.

Grüner Veltliner Federspiel Ried Klostersatz

ID: 62151

Grüner Veltliner Federspiel Ried Klostersatz

F.X.Pichler

Základní cena 868 Kč
Zvýhodněná cena: 689 Kč
Skladem 2ks

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.