Chateau Copsa

Vinařství Chateau Copsa vlastní 50 hektarů v bulharském údolí Rose. Mikroklima zdejšího regionu ve mimořádně příznivé pro pěstování zejména bílých vín. Vděčí za to mírnému klimatu ve zdejší hornaté krajině, dobré cirkulaci vzduchu a nadprůměrným srážkám. Dobrým střídáním denních a nočních teplot a dostatkem vlhokosti v půdě se vyznačuje místní terroir.

Hrozny Sauvignonu blanc, Chardonnay a muskátových odrůd tvoří zhruba 80% výsadby vinic tohoto vinařství. Jen malou část produkce tvoří Cabernet Sauvignon a Merlot, které ve zdejším horském klimatu dozrávají pomaleji. Toto pozvolné vyspívání dovolí hroznům dozrát do velmi bohaté a komplexní fyziologické zralosti a promítá do vín velmi typický lokální charakter.

Práce ve vinařství Chateau Copsa probíhá z velké části ruční cestou. Hrozny jsou - po průběžné značné redukci - sbírány v brzkých ranních hodinách a rychle odvezeny ke zpracování, aby byla zachována komplexnost jejich chuťových i aromatických vlastností. Díky tomuto důslednému poctivému přístupu můžeme ochutnat jedinečná a lokálně charakteristická vína.

VICOM spol. s r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, Sanderova 1366/26
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Vicom víno na Instagramu Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Chci
Degustaci
Košík
0 Kč
0 ks

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím svůj věk.

Bylo mi 18 a mohu vstoupit.

Ano