Johann W Třebívlice

Zámecké vinařství Třebívlice, neboli Johann W, je mladý projekt v rámci českého vinařství uhlobarona Jana Diensta. Založeno bylo sice již roku 2004, ale první vína se dostala na trh teprve před nekolika lety. Aby ne, vinařství bylo kompletně postaveno "na zelené louce." Ovšem s obrovskou vstupní investicí, a je to znát. Vinařský dům je hypermoderní a úplně nový. Aktuálních 34 ha vinic spadá do litoměřické vinařské oblasti v oblasti Českého středohoří, většinou s opukovým a vyvřelinovým podložím.

Vrchním enologem vinařství je aktuálně Martin Nesvadba, matador z vinařství Tanzberg nebo Kolby.

Vysázenými odrůdami se vinařství snaží naplno využít místní potenciál, bohudíky se nesnaží mít za každou cenu všechno. Dominantní jsou tedy Muller Thurgau, Ryzlink, Pinot Blanc. Z modrých odrůd Svatovavřinecké a Modrý Portugal.

Byť vína pochází ze zatím velmi mladých vinic, technologie a perfekcionistická práce ve sklepě je znát. Vína jsou čistá, vyvážená, vinařství nevypustí nic, co by nesplňovalo jejich přísné parametry (také se nebojí vylévat bezmála celé sklizně, které neodpovídají vysokým nárokům). Nemůžeme zde zatím samozřejmě očekávat výrazně tělnatá vína jako z Moravy, ale šťavnatosti a minerality zde již nyní najdeme hodně. Místní produkci rádi přirovnáváme k alsaskému stylu.

http://johannw.cz/

Muscat jakostní známkové 2014

ID: 20208

Muscat jakostní známkové 2014

Johann W Třebívlice

Cena: 149 Kč
Skladem 4ks
Sleva 25%

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.