Bettina Lobkowicz

Morava je u nás sice ekvivalentem vinařství, ale vždy tomu tak nebylo. Vinařská oblast Čechy se konečně v posledních letech vrací na výsluní a hledá si své místo vedle Moravy, ale proces to bude ještě dlouhý a bolestivý.

Jedním z klíčových protagonistů tohoto procesu je Bettina Lobkowicz, která pěstuje víno na 50 ha vlastních vinic v mělnické podoblasti. Většina vín roste na jižních a západních svazích Labe s podložím z jílovitých naplavenin a opuky.

Obvykle jde o nové výsadby, ještě stále se pro spoustu vinic teprve hledá vhodná odrůda. Ale už dnes je ve vínech znát obrovský budoucí potenciál: místní Pinot Noir nebo Ryzlink jsou již nyní skvěle pitelné.

Přílišné mládí hlav si ve vinařství uvědomují, takže velkou výhodou zdejších vín je nesmírně příjemná cenová politika; některá vína doslova stojí za víc, než kolik za ně zaplatíte.

Samostatné vypíchnutí si zaslouží Bettiny produkce šumivých vín vyráběných klasickou šampaňskou metodou. Jde o jedny z nejlepších, co se poměru cena/výkon týče.

www.lobkowicz-vinarstvi.cz

Burgundské Cuvée sekt brut

ID: 22532

Burgundské Cuvée sekt brut

Bettina Lobkowicz

Základní cena 299 Kč
Zvýhodněná cena: 258 Kč
Skladem > 13ks
Sekt Pinot Noir Klaret

ID: 22533

Sekt Pinot Noir Klaret

Bettina Lobkowicz

Základní cena 299 Kč
Zvýhodněná cena: 258 Kč
Zboží na dotaz

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.