Zajímavosti vinného světa

Fascinující. Takto jednoduše by se dal popsat svět vína. A nejen po dopití lahve. Fascinující je od prvního hroznu na vinici až po poslední kapku ve sklenici. Je tak neuvěřitelně rozmanitý, a navíc se stále vyvíjí a mění. Znovuobjevují se dávno zapomenuté hrozny, obnovují se staré vinice, a naopak se šlechtí zcela nové odolné odrůdy a také vznikají nové vinice na místech, kde byste je vůbec nečekali. Díky globálnímu oteplování se mapa vinařských regionů stále rozšiřuje, a vinice tak najdeme třeba ve Velké Británii (mimochodem jejich sekty jsou opravdu skvělé), v Kanadě nebo Polsku.Tradiční i netradiční vinařské země

Celkově kvalita vín v mnoha regionech světa strmě stoupá. Skvělá a kvalitní vína už tedy nemusíte hledat jen v tradičních vinařských zemích, jako je Francie, Itálie či Španělsko. Do hledáčku vínomilců se dostávají některé dříve zcela opomíjené země - skvělým příkladem by mohlo být Bulharsko. To dnes nabízí famózní vína za opravdu "směšné" ceny. Krásné vinné kousky můžeme objevit také v dalších evropských i mimoevropských zemích. Spousta z nich má bohatou vinařskou historii, i přesto nelze vína ze Slovinska, Izraele nebo třeba J.A.R. považovat za mainstream. Rozhodně ale stojí za to.

Vinařství Aaldering, Stellenbosch, Jihoafrická rep.

Netradiční vinné odrůdy

Rozmanitost vinného světa lze krásně doložit také množstvím odrůd. Vedle klasických a notoricky známých "mezinárodních" odrůd (Chardonnay, Merlot, Sauvignon a spol.) existuje i obrovské množství méně známých hroznů včetně tzv. autochtonních odrůd, které najdete jen na určitém místě. Znáte například chorvatský Pošip, italské Pecorino, bulharský Mavrud nebo rakouský Roter Veltliner? Zastavte se pár opravdu zajímavých odrůd ochutnat 12. 10. k nám do vinotéky Cellarius Lucerna na tzv. průběžnou degustaci. Objevíme spolu netradiční Španělsko, Chorvatsko, Slovensko i Moravu. Těšíme se na vás.


Nabídka produktů Zajímavosti vinného světa


Zpět na seznam novinek

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Vicom víno na Instagramu Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.