OBJEVUJTE S NÁMI: JIHOAFRICKÁ VÍNA

Pro všechny vínomilce máme skvělou novinku, respektive skvělé nové vinařství v naší už tak široké nabídce.

Jihoafrická republika je v poslední době na výsluní vyhledávaných a zajímavých vinařských oblastí. JAR má něco okolo 102 000 hektarů vinic a produkuje stále kvalitnější vína, která se dají pořídit za velmi příznivou cenu. Je jedním z devíti největších producentů vín na světě, vyrobí 3 % světové produkce vína.

Pěstování a výrobu vína v tomto regionu začali v 17. století osadníci z Holandska. Zakladatel města Cape Town, Jan Van Reibeeck, vyrobil dokonce i první „jihoafrické“ víno. Ačkoli je Jihoafrická republika klasifikována jako region „nového světa“, vína, která vyrábí, se dají často charakterizovat styly nového i starého světa. Hlavní pěstované odrůdy v Jižní Africe jsou Chenin Blanc, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Shiraz, Pinot Noir a hlavně typická Pinotage. Ta byla právě zde vyšlechtěna křížením odrůd Pinot Noir a Cinsaut. Vyznačuje se temně červenou barvou s kouřovými, ostružinovými a zemitými tóny, někdy s tóny banánů a tropického ovoce.

Region Stellenbosch

V roce 1685 byla založena první vinice v oblasti Stellenbosch, jen kousek na východ od Kapského Města. Dnes se jedná o přední vinařskou oblast země, která je domovem mnoha předních vinařství. Půdní podloží je zde velmi různorodé, zjednodušeně se dá popsat takto: žulové půdy na východě jsou zvláště vhodné pro výrobu jemných červených vín, zatímco pískovcové půdy na západě jsou nejlepší pro bílé odrůdy.

Vinařství Aaldering

V roce 2004 se Marianne a Fonse Aalderingovi rozhodli vyrábět nejlepší jihoafrická vína, koupili statek v údolí Devonu a začali s výrobou vína. Rodina investuje do vysoké kvality a především do udržitelnosti. Díky pečlivému oku oddaného personálu, který tvoří lidé z místních komunit, se vínům dostává té nejlepší péče, ať už na vinici či přímo ve výrobě. Butiková, řemeslná vína Aaldering se vyznačují vysokou kvalitou a sofistikovaným procesem výroby.

Vinařství nabízí také dokonalý zážitek ve spojení dobrého vína a luxusního ubytování s využitím spa.


Nabídka produktů Vinařství Aaldering


Zpět na seznam novinek

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.