MLADÁ vs. SVATOMARTINSKÁ VÍNA

Jedno mají společné - jedná se o vůbec první vína nového ročníku. Jsou mladá, lehounká, tak trochu neučesaná a ještě rozdivočená. Jsou oblíbená pro svou výraznou aromatiku a velkou dávku ovocnosti, díky kterým se dobře pijí. 
A jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

>> MLADÁ <<
Mladá vína to mají jednoduché - mohou se začít prodávat hned, jakmile je ve vinařství vyrobí, a neplatí pro ně žádná speciální pravidla. U nás jsou čím dál tím oblíbenější. Takovým příkladem za všechny je třeba populární dvojce mlaďáků vinařství Lahofer - Mladý Lahofer a Mladá Lahoferka - bílé a růžové cuvée s vyšším zbytkovým cukrem. 

>> SVATOMARTINSKÁ <<
Se Svatomartinskými víny je to trochu složitější.  Martinská se mohou začít prodávat až v den příjezdu sv. Martina, tj. od 11.11. a platí pro ně striktní pravidla - musí být suchá, vyrobená pouze z vybraných raných odrůd a musí projít hodnocením nezávislé komise. Teprve potom jim je udělen souhlas s užíváním známky "Svatomartinské" (ta byla registrována už v roce 1995).

>> BEAUJOLAIS NOUVEAU, NOVELLO A DALŠÍ <<
A jak to chodí s mladými víny v zahraničí? Kolébkou nejznámějšího mladého vína na světě je Francie. Slavné Beaujolais Nouveau se otevírá vždy třetí čtvrtek v listopadu. Mladá vína z burgundského regionu Beaujolais, která se vyrábí z místní odrůdy Gamay pomocí techniky zvané karbonická macerace, se stala světovým fenoménem.

Právě ve Francii se inspirovaly také další vinařské země Evropy, a tak třeba v Itálii můžete ochutnat mladé víno zvané Novello. My vám již tradičně přinášíme báječné Novello di Toscana L' Allegro z vinařství Uggiano. A protože tento mladík pochází z Toskánska, jeho základ tvoří odrůda Sangiovese. Do prodeje jde každoročně koncem října.

Ze Španělska můžete ochutnat náš bestseller - Care Nouveau z lahodné a krásně ovocné Garnachy. Ani u tohoto vína není prodej nijak vázán datem. Těšit se na něj můžete opět na přelomu října a listopadu. Tahle španělská varianta Beaujolais Nouveau vyniká poměrem cena/výkon. Navíc ji každý rok zdobí jiná (nová a krásná) etiketa, kterou vždy navrhuje výherce soutěže místní výtvarné školy. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet.


Nabídka produktů Svatomartinská & Mladá vína 2021


Zpět na seznam novinek

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Vicom víno na Instagramu Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.