Jaké víno vybrat na novoroční přípitek?

Oslava Silvestra a příchodu Nového roku by nikdy nebyla skutečně opravdová, kdybychom obě tyto příležitost řádně nezapili. A co doplní bujaré oslavy s přáteli, ale i sváteční chvíle s rodinou a nejbližšími, lépe než … bubliny, bublinky, sekt, šampaňské…?

Naštěstí možností, ze kterých můžeme vybírat, je mnoho a může ke slovu přijít vkus každého, kdo se na oslavě posledního večera v roce sešel.

Současnou šumivou světovou jedničkou, která nás na první pocit napadne, je nesporně Prosecco. My jsme na něj nezapomněli a připravili pro Vás velmi zajímavou a ne příliš rozšířenou variantu: Růžové Prosecco. Vyrábí se teprve pár let přidáním malého podílu odrůdy Pinot noir, která vínu dodá nejen jeho svůdnou růžovou barvu, ale svou kyselinkou jej příjemně osvěží.

Pro milovníky suchých šumivých vín máme připravenou španělskou Cavu z vinařství Krismanel a  pokud jste milovníky šampaňského, toho francouzského z Champagne, máme pro Vás Blanc de blancs z vinařství De Saint Gall. Jedná se o čisté Chardonnay z vinic označených jako Premier Cru.

Někomu třeba bubliny při nejlepší vůli nesedí, proto jsme přidali veselý růžový Cabernet Sauvignon z Německa. Je suchý, příjemně pitelný a rozhodně ne nudný.

Připravte se na Silvestra zodpovědně, je to oslava na které více než jindy platí, že je lepší mít raději o pár láhví víc, než se před půlnocí divit…

 

Autor: Jan Bretl (Sommeliér)


Nabídka produktů Na Silvestra


Zpět na seznam novinek

VICOM spol. s r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, Sanderova 1366/26
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Vicom víno na Instagramu Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Chci
Degustaci
Košík
0 Kč
0 ks

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím svůj věk.

Bylo mi 18 a mohu vstoupit.

Ano