DEGUSTÁŽ: SLEPÁ DEGUSTACE | 29. 7. 2020

ZAVŘETE OČI…
Minulý týden jsme si dali slepici, tedy přesněji řečeno slepou degustaci. Kdo “slepici” nezná, má rád víno a je hravé až soutěživé povahy, hned si ji zamiluje. Ochutnávat naslepo je totiž vážně sranda. Navíc si každý může otestovat, jak je na tom jeho senzorika. V průběhu večera ochutnáváme vzorky ze speciálních černých sklenic, do kterých není vidět a snažíme se s pomocí nápověd vína správně zařadit. Věřte, že poznat odrůdu, natož pak zemi původu dá občas zabrat i zkušeným vínomilcům. A tak není rozhodně žádná ostuda, když to holt člověk netrefí.

STARÝ vs NOVÝ SVĚT
Tohle je typ degustace, kde předem nikdy nevíte, co vás čeká. Nezbývá než se oddat výběru sommeliera, v tomhle případě sommelierky Denisy Šikové. Ta se zaměřila na rozdíly mezi víny z Evropy (starý svět) a jejich novosvětskými protějšky. Poznat zda se jedná o Chardonnay, Sauvignon, Pinot Noir nebo Malbec se jakž takž dařilo většině účastníků. Určit, zda víno pochází ze starého kontinetu nebo se jedná o zástupce nového světa už bylo o poznání těžší.

Celkově měla ale naše skupina degustátorů velmi slušné výsledky a o první místo se museli premianti večera utkat v dodatečném degustačním rozstřelu. Až ten rozhodl o vítězi. Pan Lukáš si za svůj výkon od nás vysloužil láhev vína dle vlastní volby. A nezvoli vůbec špatně – krásně aromatický a svěží rakouský Sauvignon blanc od Prechtla, který se těšil všeobecné chvále. V červených vínech exceloval argentinský Malbec a příjemným překvapením večera byl pak jeho starosvětský kolega Malbec bulharský.

DEGUSTAČNÍ LÍSTEK
Nastal čas kompletně odtajnit vzorky i tady na webu.

Starý svět reprezentovali:
RAKOUSKO - Sauvignon blanc Prechtl 2018 | Weinviertel
ITÁLIE - Chardonnay DOC Langhe 2017 | Piemonte
FRANCIE - Pinot Noir Cote d Or 2917 | Bourgogne
BULHARSKO - Malbec Le Carre 2018 | Thrakia

Nový svět pak zastoupila tato vína:
CHILE - Chardonnay Reserva Morandé 2017 | Casabanca
JIŽNÍ AFRIKA - Sauvignon blanc SAAM 2016 | JAR
NOVÝ ZÉLAND - Pinot Noir Sliding Hill 2017 | Marlborough
ARGENTINA - Malbec Black Label Las Moras 2017 | San JuanZpět na seznam novinek

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.