DEGUSTÁŽ: KUTNÁ HORA | 9. 9. 2020

Tentokrát k nám do Karlína dorazila velmi vzácná návštěva z nedaleké Kutné Hory. Možná leckoho překvapí, že se v těchto končinách réva vůbec pěstuje a vyrábí se víno. A ne jen tak ledajaké víno. Vinné sklepy Kutná Hora patří k prestižním biodynamickým vinařstvím u nás. Právě v této době, kdy je ve vinařství tolik práce s vinobraním, si na nás našel čas sám vinař - pan Lukáš Rudolfský, kterému za to děkujeme.

Ač se jedná o vinařství poměrně mladé (bylo založeno teprve začátkem našeho tisíciletí), pěstování révy vinné a výroba vína má v tomto regionu velmi dlouhou tradici. Na tu se rodině Rudolfských podařilo v krátké době úspěšně navázat. Během pár let vybudovali komplexní zemědělský podnik, který nejen že produkuje víno, ale jeho součástí jsou i ovocné sady či pastviny pro hospodářská zvířata.

Pracuje se zde poctivě a v naprostém souladu s přírodou. Důkazem toho je fakt, že se jedná o jediné vinařství v České republice, které je nositelem nejpřísnější certifikace ekologického zemědělství - Demeter. A tak jsme měli možnost užít si vína ve skutečně přírodní podobě, kdy je ponechán maximální prostor charakteru odrůdy a dalším složkám toho, co nazýváme slovem terroir.

V produkci vinařství a tedy i v naší degustaci převládají vína bílá. Měli jsme možnost srovnat různé ročníky Ryzlinku či Cabernetu blanc, asi největší radost  ale udělalo Chardonnay. Velmi výrazně zazářila i vína v řadě Wine Punk, konkrétně Pet-Nat z Ryzlinku rýnského či úžasný Tramín červený z kvevri. Červená vína byla logicky zastoupena lehčími odrůdami, jako například Pinot noir, Svatovavřinecké či Jakubské.

Kompletní program:
Ryzlink rýnský 2019 Wine punk 
Ryzlink rýnský 2018
Ryzlink rýnský 2017
Tramín červený 2019 Wine punk Kvevri
Chardonnay 2019
Cabernet blanc 2019
Cabernet blanc 2018
Regent rosé 2019
Rulandské modré 2018 Staré keře
Jakubské 2017 
Svatovařinecké 2017
Svatovařinecké 2018


Vzhledem k zajímavému zážitku z úžasných vín i z poutavého vyprávění Lukáše Rudolfského víme už dnes, že jsme se na našich degustacích s tímto kutnohorským vinařstvím neviděli naposledy. A abychom navázali na podobnou vlnu, již v listopadu se k nám chystá další vinař, který usiluje o certifikaci Demeter. Setkáme se s Markem Špalkem z Rodinného vinařství Špalek. Svá místa si můžete rezervovat již nyní - VINAŘSTVÍ ŠPALEK -  24. 11. 2020.
 

  Zpět na seznam novinek

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.