Červená vína

Nejobecnější definice je taková: víno z modrých hroznů, fermentované na slupkách.

Zobrazit celý popis

Spektrum aromat a chutí kolem celého světa je nepopsatelně obrovské.

Červená vína se obvykle tzv. fermentují "do sucha," obvykle v nich bývá jen málo zbytkového cukru. Vysloveně sladká červená vína jsou spíše lokálními anomáliemi.

Historie nejen červeného vína se odehrává již nejméně 2,5 tisíce let, dopodrobna ji tu ale popisovat nebudeme. Moc pěkné shrnutí včetně dalších odkazů najdete na anglické wikipedii.

Mezi světově nejoblíbenější a nejrozšířenější odrůdy patří Cabernet Sauvignon a Merlot, klíčové odrůdy jedné z nejslavněších vinařských oblastí na světě, Bordeaux. V těsném závěsu je jednou z nejvýznamějších odrůd slavný Pinot Noir (neboli Rulandské modré), což je zase klíčová odrůda Burgundska (samozřejmě spolu s Chardonnay). Tyto tři jsou i tzv. mezinárodní odrůdy, neboť se pěstují v menším či větším množství téměř po celém světě.

Modrých odrůd je ale nepřeberné množství, a téměř každá vinařská země či oblast má své vlastní oblíbené. Španělsko má Garnachu a Tempranillo, Portugalsko Tourigu Nacional, Itálie Primitivo, Argentina Malbec, Chile Carmenére... Takto bychom mohli pokračovat klidně i na úroveň jednotlivých vinařských oblastí.

U nás jsou mimo jiné oblíbené červené odrůdy Svatovavřinecké nebo Frankovka.

Byť jsme u nás zvyklí hlavně na jednoodrůdová vína, tzv. "Cuvée," tedy směsi více (a někdy i mnoha) odrůd, jsou ve zbytku světa velmi časté. Třeba ve slavném Bordeaux jsou sice všechna vína s Cabernetem a/nebo Merlotem, ale třeba jen z 50% a zbytek je směs mnoha dalších odrůd. Podobným příkladem je slavné italské Chianti, víno založené na odrůdě Sangiovese, které stačí ale být ve víně jen 75%.

 

Vyberte si víno podle oblasti

Vyberte si víno podle vinařství

Upřesněte výběr

Podle druhu
Podle země

VICOM spol. s r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, Sanderova 1366/26
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Vicom víno na Instagramu Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Chci
Degustaci
Košík
0 Kč
0 ks

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím svůj věk.

Bylo mi 18 a mohu vstoupit.

Ano