Bílá vína

Obecně je definováno jako víno fermentované bez kontaktu se slupkami.

Ovšem odsud se nám široký pojem "bílé víno" větví do obrovského množství směrů. Klasická varianta je z bílých a červených hroznů, ale může být i z hroznů modrých (tzv. klaret), a nebo dokonce i "bílé" víno může být fermentované na slupkách, a pak dostaneme tzv. "oranžové víno" (které máme zrovna u nás řazené opravdu pod víny bílými).

Zobrazit celý popis

Bílá vína se produkují na celém světě, mnoha metodami, z obrovského množství odrůd, a v neuvěřitelně velkém spektru aromat a chutí.

Drtivá většina světové produkce bílých vín je bez nebo jen s minimem zbytkového cukru, byť u nás, tedy v ČR, to můžeme vnímat trochu jinak. Jsme totiž jedna z nemnoha vinařských zemí, kde je zvykem nechávat zbytkový cukr ve víně.

Historie nejen bílého vína se odehrává již nejméně 2,5 tisíce let, dopodrobna ji tu ale popisovat nebudeme. Moc pěkné shrnutí včetně dalších odkazů najdete na anglické wikipedii. Pro víno bílé, i obecně o víně.

Mezi nejznámější a světově nejoblíbenější odrůdy patří Chardonnay, Sauvignon (blanc), Riesling (Ryzlink rýnský) nebo třeba Pinot Gris (Rulandské šedé).

Mezi lokálně oblíbené odrůdy hlavně u nás pak patří třeba Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Ryzlink vlašský (Welschriesling), Tramín červený (Gewürtztraminer nebo i Savagnin).

Vyberte si víno podle oblasti

Vyberte si víno podle vinařství

1 2 3 414263951

Upřesněte výběr

Podle druhu
Podle země

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.