Feudo Arancio

Sicílie

webové stránky vinařství

V srdci Středozemního moře leží Sicílie, ostrov slunce, tepla a moře. Země s intenzívním světlem a větrným, suchým podnebím. To jsou optimální předpoklady pro výrobu bohatých, intenzívních a tělnatých vín s vyhlášenými vůněmi a aromaty.

Na Sicílii šlechtí Feudo Arancio své vlastní hrozny. 600 hektarů vinohradů, kde jsou na každé jednotlivé trati pěstovány pečlivě vybrané révové keře jedné odrůdy. S maximálními nároky na kvalitu se zde pěstuje, ošetřuje, lisuje a nechává dozrávat 10 odrůd vín, místních i mezinárodních. Vína Feuda Arancii jsou bohatá a intenzivní, s měkkou, příjemně zaoblenou chutí a mírným taninem.Harmonická a elegantní vína, která jsou mezinárodním tiskem pravidelně velmi pozitivně hodnocena. Struktura a stavba vinných sklepů Feuda Arancii slouží svému cíli – vyrábět odrůdová kvalitní vína. Technika, potřebná pro perfektní vinifikaci, odpovídá nejvyššímu a nejnovějšímu stupni vývoje. Kvašení probíhá v malých tancích z ušlechtilé oceli, které jsou pro sicilská vína nejvhodnější. Vinné sklepy jsou kompletně klimatizovány a velký barriquový sklep umožňuje zjemňování a zrání komplexních vín.Dva enologové společně se sedmi spolupracovníky neustále sledují vývoj vín. Tým zkušených a nadšených lidí, jejichž cílem jsou bohatá, intenzivní, harmonická a elegantní kvalitní vína s měkkou, příjemně zaoblenou chutí a mírným taninem. Podle sicilské tradice a s ohledem na okolní prostředí byly vinné sklepy Feuda Arancii vystavěny v typické struktuře sicilského „baglio“ s pro něj charakteristickým velkým vnitřním dvorem. Působivý a okouzlující výsledek je spojením špičkové enologické technologie a architektonické tradice. Vinice Feuda Arancii se rozkládají na 600 hektarech na jižním pobřeží Sicílie. Jsou rozděleny do dvou vinařství v Sambuca di Sicilia v provincii Agrigent a v Acate v provincii Ragusa. Vinohrady jsou v řadách osázeny téměř pěti tisíci vinnými keři na hektar a každá rostlina nese cca dva kilogramy hroznů.

Pět agrárních ekologů neustále sleduje a přezkušuje společně s přibližně stovkou zkušených zemědělských pracovníků klimatické a vegetační vlivy na vývoj hroznů. K tomu přistupuje nejnovější technické vybavení, které usnadňuje všechny práce na vinici i při sběru hroznů a umožňuje dosahovat v klimatických podmínkách Sicílie nejvyšší kvality.

Vicom s.r.o., IČ: 49616285

Centrála

Přístav Holešovice východ, Jankovcova 6
Praha 7, přístup z ulice Bubenské nábřeží
Tel.: 224 816 232, GSM: +420 603 141 702, GSM: +420 731 448 308
E-mail: info@vicom-vino.cz

Vicom víno na Facebooku Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.